Zaproszenie na Webinar „„SOR – studnia bez dna, czy kura znosząca złote jajka?”

 

Szanowni Państwo,

FORMEDIS Sp. z o.o. Sp. k., LMR Consulting Sp. z o.o. Sp. k. oraz Polska Federacja Szpitali mają przyjemność zaprosić Państwa na Webinar

„SOR – studnia bez dna, czy kura znosząca złote jajka?”, który odbędzie się 31 października o godzinie 13:00 za pośrednictwem aplikacji „Microsoft Teams”. 

Wydarzenie będzie prowadzone przez dr n. med. Patryka Konieczkę – specjalistę medycyny ratunkowej, absolwenta i adiunkta w Katedrze Medycyny Ratunkowej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Ponadto absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. W latach 2016-2019 pełnił funkcję Koordynatora Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w podpoznańskim Puszczykowie. W tym miejscu, na przestrzeni 3,5 roku dokonał poprawy funkcjonowania SOR na płaszczyźnie operacyjnej, kadrowej i finansowej, doprowadzając do wzrostu ryczałtu dobowego SOR o 83,9% i sprawił, że był to pierwszy dodatnio bilansujący się SOR 1 w Wielkopolsce. Od 2019 roku, jako Kierownik w Centrum Medycznym HCP w Poznaniu, podczas 4 lat reorganizacji SOR, pomimo pandemii, osiągnął wzrost ryczałtu dobowego o ponad 360%2. Od 2022 roku pełni funkcję Prezesa Porozumienia Lekarzy Medycyny Ratunkowej, zasiada w panelach eksperckich MZ i NFZ. Od 2022 roku jest też zastępcą kierownika SOR w Wielkopolskim Centrum Pediatrii, a od 2023 roku zasiada w roli skarbnika w Zarządzie Głównym Polskiego Towarzystwa Medycyny Ratunkowej.

Podczas webinaru przedstawimy kompleksowe działania zmierzające do poprawy funkcjonowania SOR (m.in. zakupy sprzętu, remonty, szkolenie kadr, poprawa procesu, triage, itp.) Całość zorientowana jest na poprawę jakości świadczeń oraz poprawę sytuacji finansowej oddziału i szpitala, skupiając się na kluczowych aspektach zarządzania SOR-em.

AGENDA:

  1. Wstęp – Podstawy rozliczeń SOR-u

Krótkie przedstawienie  podstawowych mechanizmów rozliczeń w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym.

  1. Pacjent w SOR – Koszt czy zysk?

Omówienie efektywnego zarządzania pacjentami w SOR w kontekście minimalizacji kosztów i maksymalizacji korzyści z leczenia.

  1. Nowoczesne strategie rozwiązywania problemów kadrowych

Przedstawienie innowacyjnych strategii radzenia sobie z wyzwaniami kadrowymi w SOR, ze szczególnym naciskiem na budowanie silnych zespołów i efektywne zarządzanie personelem.

  1. SOR w dobie dążenia do wysokiej jakości

Prezentacja najlepszych praktyk i metod doskonalenia procesów w SOR, pozwalających dążyć do najwyższej jakości świadczeń dla pacjentów.

  1. Q&A

Serdecznie zapraszamy kadrę zarządzającą, lekarzy, pielęgniarki, ratowników medycznych, pracowników administracji szpitala oraz wszystkich zainteresowanych do udziału w naszym webinarze.

Aby wziąć udział, prosimy o wysłanie wiadomości na adres mailowy biuro@formedis.pl w tytule podając „Zgłoszenie_Webinar SOR

Po zgłoszeniu otrzymają Państwo potwierdzenie uczestnictwa oraz link do udziału w wydarzeniu online.

Mamy nadzieję, że spotkamy się z Państwem 31 października o godzinie 13:00 i razem odkryjemy skuteczne strategie poprawy funkcjonowania Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

Dodatkowe informacje:

Paulina Drab

Koordynator Sprzedaży i Promocji

+48 518 732 556

biuro@formedis.pl  

www.formedis.pl

 

LMR Consulting to firma doradcza, która została założona w 2019 roku przez lekarzy specjalistów medycyny ratunkowej z wieloletnim doświadczeniem w kierowaniu SOR-ami.

Od tego czasu pomaga szpitalom w całym kraju w zwiększaniu finansowania i poprawie funkcjonowania Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych poprzez audyty sprawozdawczości.

Poza kontrolą rozliczeń zajmuje się szerokim doradztwem w zakresie usprawniania funkcjonowania SORów na każdym poziomie ich organizacji, od rozkładu pomieszczeń, poprzez rozwiązania kadrowe, po wzory dokumentacji. Celem LMR Consulting jest poszukiwanie niskokosztowych rozwiązań usprawniających przepływ i bezpieczeństwo pacjentów. Może to prowadzić nie tylko do sukcesu finansowego poprzez zwiększenie przychodów, ale też zmniejszenie kosztów i redukcję ilości roszczeń.

 

FORMEDIS Medical Management & Consulting to zespół doświadczonych ekspertów w zarządzaniu działalnością operacyjną i inwestycyjną podmiotów leczniczych.

Specjalizujemy się w realizacji audytów i programów naprawczych dla szpitali publicznych, strategicznym doradztwie biznesowym dla placówek prywatnych oraz pełnieniu roli doradców transakcyjnych w procesach fuzji/przejęć realizowanych w branży medycznej i pochodnych. Obecnie FORMEDIS to jeden z liderów doradztwa medycznego w kraju. Wśród naszych klientów są zarówno małe podmioty lecznicze, jak również szpitale powiatowe i marszałkowskie oraz ich właściciele (samorządy), a także pozostali interesariusze rynku medycznego.

Współpracowaliśmy m.in. z Ministerstwem Zdrowia, Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego, Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego, Starostwami Powiatowymi w Myśliborzu, PGE Polską Grupą Energetyczną, EMC Instytutem Medycznym, PZU Zdrowie, Neuca, Grupa Grassavoye, Swissmed, Jai Kudo Polska, Essilor International.

Głównym celem FORMEDIS jest poprawienie krajowego systemu opieki zdrowotnej oraz rozwinięcie rynku usług medycznych w Polsce poprzez podzielenie się naszą wiedzą wypracowaną w trakcie ponad 30-letniej praktyki zawodowej realizowanej na stanowiskach menedżerskich oraz doradczych w prywatnej i publicznej ochronie zdrowia.

Serdecznie zapraszamy!!!