O nas

Kierując się wizją efektywniejszej ochrony zdrowia w Polsce, powstał zespół ekspertów FORMEDIS, którego celem jest udoskonalanie systemu ochrony zdrowia i podniesienie jakości świadczonych usług medycznych.

Opierając się na wiedzy i ponad 30-letnim doświadczeniu na rynku usług medycznych zajmujemy się kompleksową obsługą podmiotów medycznych, zapewniając każdemu naszemu klientowi profesjonalną opiekę.

Naszą ofertę kierujemy zarówno do właścicieli jak i zarządzających placówkami publicznymi i prywatnymi, a także do inwestorów prywatnych, branżowych i funduszy inwestycyjnych zainteresowanych wprowadzeniem na rynek nowych biznesów medycznych lub inwestowaniem w już funkcjonujące podmioty medyczne. Świadczymy również usługi doradztwa biznesowego na rzecz innych podmiotów (m.in. deweloperzy, brokerzy ubezpieczeniowi, kancelarie prawnicze), którzy na co dzień nie funkcjonują na rynku medycznym.

Kluczem naszego działania jest maksymalizacja korzyści naszych klientów oraz dobro ich każdego pacjenta.

Serdecznie zapraszamy do współpracy.

Misja

Wykorzystując wysokie kompetencje zawodowe i wieloletnie doświadczenie w branży zdobywane w kraju i zagranicą efektywnie doradzamy w zarządzaniu i rozwoju placówek medycznych. Wdrażając nowoczesne systemy i rozwiązania pomagamy właścicielom i osobom zarządzającym placówkami medycznymi realizować ich strategie, organom założycielskim sprawnie nadzorować funkcjonowanie podmiotów leczniczych, dla których są podmiotami tworzącymi, a inwestorom optymalizować ich inwestycje na rynku medycznym, zwiększając jednocześnie korzyści dla pacjentów.

Wizja

Naszym celem jest poprawienie krajowego systemu opieki zdrowotnej oraz rozwój rynku usług medycznych w Polsce oraz krajach sąsiadujących. W przeciągu najbliższych lat chcemy stać się wiodącym ekspertem w zakresie zarządzania i konsultingu medycznego w Polsce.

Nasz zespół


PAWEŁ BIZNES WWWPAWEŁ HOBBY WWW

Paweł Magdziarz

Partner Zarządzający


absolwent Wydziału Zarządzania studiów magisterskich na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu na specjalności inwestycje kapitałowe i strategie finansowe przedsiębiorstw, posiada blisko 10-letnie doświadczenie zawodowe w konsultingu medycznym, w FORMEDIS Medical Management & Consulting od początku działalności, specjalizuje się w ekonomii zdrowia (w swojej karierze zawodowej pełnił m.in. rolę doradcy ds. ekonomii zdrowia Ministerstwa Zdrowia) oraz doradztwie transakcyjnym na rzecz placówek medycznych i inwestorów branżowych, odpowiada za bieżące zarządzanie działalnością Formedis Medical Management&Consulting. W FORMEDIS odpowiedziany za bieżące zarządzanie, koordynacje prac zespołów projektowych oraz obsługę kluczowych klientów.

portret_wwwPIOTR HOBBY WWW

Piotr Magdziarz

Partner Zarządzający


założyciel FORMEDIS Medical Management & Consulting, ekspert prywatnego rynku usług medycznych i specjalista z zakresu zarządzania ochroną zdrowia; posiada 30-letnie doświadczenie w branży medycznej, wcześniej założyciel i Prezes Zarządu Poznańskiej Agencji Medycznej HELP (1991-1999), oraz Prezes Zarządu i Dyrektor Zarządzający sieci klinik okulistycznych Intermedica (1999-2010), ekspert ds. restrukturyzacji podmiotów leczniczych Ministerstwa Zdrowia, absolwent studiów podyplomowych z zakresu organizacji i zarządzania służbą zdrowia Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu oraz budownictwa na Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie. Członek Rady Programowej kierunku Zdrowie Publiczne na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. W FORMEDIS odpowiedzialny za opracowywanie programów naprawczych i strategii rozwoju oraz realizację usług doradztwa strategicznego.


KRZYSZTOF BIZNES WWWKRZYSZTOF HOBBY WWW

dr inż. Krzysztof Czerkas

Partner


menedżer ochrony zdrowia z doświadczeniem w zarządzaniu podmiotami leczniczymi, w tym przede wszystkim szpitalami publicznymi z pozycji dyrektora lub prezesa zarządu. Specjalista w zakresie restrukturyzacji przedsiębiorstw medycznych oraz opracowywaniu założeń i celów strategiczno – operacyjnych. W przeszłości Pełnomocnik Zarządu EMC Instytut Medyczny S.A. ds. wdrożeń programów naprawczych; Prezes Zarządu Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie Sp. z o.o., Prezes Zarządu Szpitala Powiatu Bytowskiego Sp. z o.o. w Bytowie; a obecnie Członek Rady Naczelnej Polskiej Federacji Szpitali i niezależny ekspert rynku ochrony zdrowia.

www_phwww_ph

Nisan Gertz

Ekspert Międzynarodowy


międzynarodowy ekspert, architekt z wieloletnim doświadczeniem. Właściciel Nisan Gertz Associaties LLC oraz partner w Formedis Design. Nisan Gertz Associates LLc było obecne między innymi przy następujących projektach medycznych: SUNY Downstate Medical Center w Nowym Jorku (107 mln $, pow. 25 tys. m2), Orange Regional Medical Center w Nowym Jorku (372 mln $, pow. 62 tys. m2), St. Barts and Hospital w Londynie (1,2 bln £,), Saint Peter''s University Hospital w New Jersey (65 mln $, 15 tys. m2), Ontario Cancer Care Institute Princess Margaret Hospital w Toronto (220 mln $, pow. 81 tys. m2).


niszczota_3niszczota_3

dr Paweł Niszczota

Ekspert Ekonomii Zdrowia


dr n. ekon., wykładowca na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, ekspert ds. ekonomii zdrowia z doświadczeniem we współpracy z podmiotami leczniczymi w zakresie analiz sytuacji ekonomicznej oraz kontrolingu finansowego.

Autor licznych publikacji naukowych z zakresu finansów behawioralnych, ekonomii behawioralnej, podejmowania decyzji, ryzyka i niepewności, psychologii i psychologii zdrowia, m.in. w British Journal Of Health Psychology.

Członek Komitetu Redakcyjnego Economics and Business Review oraz Komitetu Redakcyjnego International Business and Economics Working Papers. Współzałożyciel i koordynator Laboratorium HAI (Humans and Artificial Intelligence Laboratory) na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.

HESS WWWHESS WWW

Michał Hess

Ekspert Infrastruktury Obiektów Medycznych


architekt z 15-letnim doświadczeniem na rynku oraz partner Formedis Design. Ekspert w projektowaniu obiektów ochrony zdrowia zgodnie z ustawowymi wymogami i normami; wieloletnie doświadczenie w zakresie projektowania, prowadzenia i koordynacji projektów. Prowadzi pracownie architektoniczną od 1998 roku. Realizuje projekty obiektów użyteczności publicznej- zwłaszcza obiekty służby zdrowia, oraz projekty rewitalizacji budynków w obszarze zabudowy staromiejskiej, a także obiekty usługowe i gastronomiczne. W przeszłości Dyrektor Biura Projektów Inwestycyjnych w EMC Instytut Medyczny S.A., w trakcie swojej dotychczasowej kariery zawodowej projektował m.in. dla sieci klinik okulistycznych Lexummedica, oraz takich szpitali publicznych jak: SPZOZ w Kościanie, Publiczny Szpital Kliniczny nr 2 w Poznaniu, Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach.


BEATA BIZNES WWWBEATA HOBBY WWW

Beata Piguła

Specjalista Restrukturyzacji Podmiotów Leczniczych


Magister Zdrowia Publicznego o specjalności zarządzanie w opiece zdrowotnej na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, technik rachunkowości. Ukończyła I edycję Akademii Formedis, obecnie jest Koordynatorem projektu. Do jej zawodowych zainteresowań należy problematyka kadrowa w ochronie zdrowia, monitorowanie i poprawa jakości usług świadczonych przez podmioty publiczne, a także epidemiologia szpitalna. W FORMEDIS odpowiedzialna za współtworzenie rekomendowanych programów medycznych i działań restrukturyzacyjnych, analizę obszaru kadrowego i jakościowego oraz koordynację projektów edukacyjnych.

PAULINA BIZNES WWWPAULINA HOBBY WWW

Paulina Drab

Koordynator Sprzedaży i Promocji


Magister prawa oraz absolwentka studiów podyplomowych na kierunku „Zarządzanie w podmiotach leczniczych” Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu. Do jej zainteresowań zawodowych należy prawo w zakresie ochrony zdrowia oraz ochrona danych osobowych w podmiotach medycznych. Posiada doświadczenie w pracy w kancelariach prawnych oraz placówkach medycznych. W FORMEDIS odpowiedzialna za kontakt z klientem, działania sprzedażowe i marketingowe, koordynację prac administracyjnych oraz analizę zmian w prawie ochrony zdrowia


MARCIN BIZNES WWWMARCIN HOBBY WWW

Marcin Kaczmarek

Starszy Analityk Finansowy


absolwent Wydziału Zarządzania studiów magisterskich na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu na specjalności inwestycje kapitałowe i strategie finansowe przedsiębiorstw, posiada kilkuletnie doświadczenie zawodowe na stanowisku Analityka Finansowego. Specjalista w zakresie analiz i controllingu. Wśród jego zawodowych zainteresowań znajduje się wycena i analiza przedsiębiorstw oraz projektów inwestycyjnych. W FORMEDIS odpowiedzialny za realizację usług kontrolingu finansowego oraz opracowywanie budżetów i prognoz finansowych

michał_biznesmichał_sport

Michał Fraszczyk

Analityk Finansowy


Absolwent Wydziału Ekonomii oraz Wydziału Informatyki i Gospodarki Elektronicznej (studia magisterskie) a także Wydziału Gospodarki Międzynarodowej (studia licencjackie) na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Posiada doświadczenie w pracy na stanowisku specjalisty ds. analiz ekonomicznych Do jego zainteresowań należy badanie rentowności komórek organizacyjnych szpitali w zależności od uwarunkowań. W FORMEDIS odpowiedzialny za analizę obszaru ekonomiczno – finansowego.


MATEUSZ BIZNES WWWMATEUSZ HOBBY WWW

Mateusz Glattki

Analityk Danych


Absolwent Wydziału Informatyki i Gospodarki Elektronicznej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu na kierunku Informatyka i Ekonometria na specjalności Analityka Gospodarcza (studia licencjackie i magisterskie). Do jego zawodowych zainteresowań należą m.in. analiza i wsparcie współpracy podmiotów leczniczych z Narodowym Funduszem Zdrowia oraz analiza ich działalności operacyjnej i wskazanie optymalnego wykorzystania zasobów w świetle zapotrzebowania na usługi zdrowotne okolicznych mieszkańców. W FORMEDIS odpowiedzialny za analizę obszaru operacyjnego, współpracy z NFZ i otoczenia.