Prywatna Lecznica CERTUS z Poznania dołączyła do Grupy Penta Hospitals International

Penta Hospitals International, największa w Europie Środkowo-Wschodniej grupa szpitali i przychodni, podpisała umowę zakupu prywatnego szpitala wielospecjalistycznego ? Prywatnej Lecznicy CERTUS z Poznania.

W strukturach Certusa, który w tym roku świętuje 25-lecie swojej działalności medycznej, funkcjonuje szpital wraz z ambulatorium oraz trzy centra medyczne. Leczenie szpitalne prowadzone jest na trzech oddziałach: ogólnym, urologicznym i zabiegowym, a leczenie otwarte w ramach 86 poradni podstawowej i specjalistycznej opieki zdrowotnej oraz 29 pracowni diagnostycznych. Roczne przychody kształtują się na poziomie powyżej 30 mln zł, z czego ponad 75% pochodzi ze źródeł komercyjnych.

Przedmiotem zakupu było 100% udziałów spółki Certus, a umowa została zawarta 31 stycznia 2017 r.

Dzięki Certusowi przed Penta Hospitals International otwierają się nowe możliwości, wartościowe zarówno ze względu na poznańską lokalizację, jak i know-how z zakresu prywatnej opieki medycznej. To inne doświadczenie od zdobytego dotychczas w EMC IM SA – największej grupy szpitali i przychodni w Polsce, której przychody w niemal 90% pochodzą z NFZ. Penta Hospitals International chce się intensywnie rozwijać i zwiększać przez to własne możliwości w publicznym i prywatnym sektorze opieki zdrowotnej. – mówi prof. Attila Végh, CEO Penta Hospital International.

W wyniku przeprowadzonej akwizycji Penta Hospitals International rozszerzyła zakres swojej działalności medycznej o kolejny region. Obecnie Grupa działa w trzech krajach: Słowacji (sieć szpitali Svet Zdravia i przychodni ProCare), Czechach (szpitale Penta Hospitals CZ) oraz w Polsce, gdzie częścią Grupy jest EMC Instytut Medyczny SA, prowadzący na terenie całego kraju 10 szpitali i 26 przychodni.

Wyłącznym doradcą finansowym sprzedającego była firma FORMEDIS Medical Management& Consulting z Poznania.

Zrealizowana transakcja to kontynuacja procesu konsolidacji polskiej ochrony zdrowia wzorem zagranicznych trendów oraz budowania jej jakości w wyniku wykorzystania efektów synergicznych. To również zwiastun dalszego rozwoju prywatnych usług szpitalnych. Tym razem finalizacja transakcji cieszy podwójnie, ponieważ udało nam się przyczynić do rozwoju rynku usług medycznych w naszym mieście. – podsumowuje Paweł Magdziarz, Partner Zarządzający w FORMEDIS Medical Management& and Consulting, które specjalizuje się między innymi w usługach doradztwa transakcyjnego.