Doradztwo transakcyjne na rzecz Jai Kudo Polska

jai_kudo

jai_kudo

Doradztwo transakcyjne na rzecz Jai Kudo Polska

Status projektu:
Zakończony

Zakres usług:
  • doradztwo transakcyjne
  • prace przygotowawcze procesu transakcyjnego (memorandum inwestycyjne, identyfikacja źródeł podniesienia wartości spółki, wycena przedsiębiorstwa spółki)
  • negocjacje letter of intent
  • koordynacja due diligence
  • negocjacje umów inwestycyjnych
  • finalizacja transakcji
Opis

Jai Kudo Polska zostało przejęte przez międzynarodowy koncern optyczny Essilor International. Formedis był doradcą transakcyjnym sprzedającego w procesie transakcyjnym.

Z nieukrywaną satysfakcją informujemy, że blisko 2-letni projekt doradztwa transakcyjnego na rzecz Jai Kudo Polska zakończyliśmy sukcesem. Międzynarodowy koncern Essilor International dokonał zakupu udziałów w spółce naszego klienta.

Formedis świadczył usługę doradztwa transakcyjnego na rzecz Jai Kudo Polska i jej właściciela od stycznia 2014 r. W tym okresie służyliśmy wsparciem naszemu klientowi na każdym etapie procesu transakcyjnego. Oprócz świadczenia bieżącej usługi doradztwa transakcyjnego Formedis było odpowiedzialne również m.in. za realizację prac przygotowawczych (przygotowanie memorandum inwestycyjnego, identyfikacja źródeł podniesienia wartości spółki, wycena przedsiębiorstwa spółki), negocjację Letter of Intent, koordynację due diligence, negocjację warunków biznesowych umów inwestycyjnych oraz finalizację transakcji.

Jai Kudo Polska to czołowy polski dostawca głównie soczewek okularowych i opraw do salonów optycznych i optyków. W czasie swojej ponad 10-letniej działalności Jai Kudo Polska rozszerzyło swoją działalność na rynek czeski i słowacki. Roczne przychody ze sprzedaży Jai Kudo oscylują w okolicach kwoty 20 mln PLN.

Essilor International to międzynarodowy koncern optyczny z siedzibą w Paryżu, Charenton-le-Pont. Jest największym podmiotem na świecie działającym na rynku optycznym, którego przychody ze sprzedaży ogółem szacuje się na kwotę 5,7 mld EUR. Essilor International jest obecny w Ameryce Północnej, Europie, Azji i Ameryce Łacińskiej. W rankingu Forbes Global 2000 zajął 36 miejsce wśród firm francuskich i 7 miejsce na świecie w branży 'medical equipment&supplies'. W 2015 r. Essilor zrealizował akwizycji dziewięciu (9) podmiotów gospodarczych, których łączne przychody ze sprzedaży wyniosły około 60 mln EUR.